O mnie

Jestem poetką (członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Sekcji IBBY), redaktorem, krytykiem literackim (skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim).

Stale współpracuję z radiową Jedynką, co tydzień polecając nowości wydawnicze w „Czterech porach roku”, z których jedna jest zawsze książką dziecięcą lub młodzieżową. Od czasu do czasu polecam książki również w Programie II i IV Polskiego Radia, Radiu dla Ciebie i w TOK FM. Współpracuję z TVP (kiedyś przez kilka lat z „Telerankiem”), z „Kawą czy herbatą” i „Pytaniem na śniadanie” (kiedyś w Pytaniu byłam tydzień w tydzień).

Systematycznie recenzuję książki dziecięce na łamach „Nowych Książek”.

Jestem przewodniczącą jury Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka”, przez dwa lata przewodniczyłam jury konkursu na Dziecięcy Bestseller Roku – DONG. Jestem też w jury konkursu na debiut poetycki w dorocznym Konkursie Literackim im. J. Różewicza.

W 2010 roku otrzymałam nominację do nagrody Ikar – za popularyzację książki dziecięcej, w 2009 Medal Sprzymierzeńca i w 2011 statuetkę Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” – z czego jestem bardzo, bardzo dumna.

Jestem laureatką Nagrody Miasta Łodzi (1997). W 2010 r. za działalność na rzecz kultury otrzymałam odznaczenie „Zasłużony dla Warszawy”.