W radiowej Jedynce, 07.03.2014

audycja-07-03-2014Mariusz Wilk powrócił z kolejnym tomem „Dziennika Północnego“ – „Domen włóczęgi“, domem, do którego się wraca po wędrówce… na południe (na Krym…), do Paryża, do Polski, ale i ze świata lektur… Dziennik, który się pisze – jak Herling-Grudziński czy Stempowski – „dla zjawy“, dla kogoś, kto już odszedł, i pisze się jak Wilk – dla córki, której przyjście na świat zmieniło jego patrzenie już w poprzednim tomie, a teraz… pisze może głównie dla niej, za lata.

Audycja, część I

Wśród tropów literackich (choć on mawia „tropa“, nie „trop“ i w ogóle piękny i bardzo świadomy jest ten Wilczy język) – „W poszukiwaniu straconego czasu“ Prousta, a u nas w audycji – wydanie z okazji stulecia pierwszej edycji arcydzieła, do którego chciałabym móc dołączyć Państwu jeszcze i czas na spokojne czytanie. Bo, jak pisze Wilk: kto dziś czyta w skupieniu? Kto kontempluje? Więc: czasu! czasu na smakowanie arcydzieła!

Do swego domu włóczęgi (piękne zdjęcie na okładce) ucieka Wilk także od „szumu medialnego“. A o szumie medialnym, o tym, czym nas karmią TOKSZOŁY (specjalnie tak je zapisałam J o błędach językowych (o, zapomniany wołaczu!), które nas na każdym kroku doganiają, a przede wszystkim o OSWAJANIU STACHU… jest nowa książka Jarosława Mikołajewskiego i Pawła Pawlaka „Pary-mary“. Zapraszam, posłuchajcie Państwo o nowych książkach na moim blogu. Do

Audycja, część II

Dodaj komentarz